Komora hiperbaryczna

Nasza twarda komora hiperbaryczna to urządzenie sterowane automatycznie, zbudowane z komponentów japońskich, innowacyjnych i certyfikowanych na europejskim rynku, obecnie jedna z najnowocześniejszych na świecie.

Posiada wiele zalet pozwalających na ograniczenie poczucia klaustrofobii, pozostawanie w stałym kontakcie optycznym i dzwiękowym z pacjentem oraz jego monitoring. Wnętrze komory zbudowane jest z materiałów antybakteryjnych.

Jest wiele rodzajów komór hiperbarycznych, przy czym ze względów bezpieczeństwa w komorach monoplace (pojedyncze), najczęściej nie przeprowadza się zabiegów przy ciśnieniu wyższym niż około 2 ATA. Choć to technicznie możliwe, wiąże się z tym, ze w takich komorach nie można zapewnić pacjentowi towarzystwa lekarza podczas zabiegu wewnątrz komory czy odpowiedniego medycznego sprzętu jak monitorowanie EKG, co ze względów gabarytowych możliwe jest tylko w większych komorach wieloosobowych.

Niewątpliwie dużym plusem stosowania pojedynczych komór hiperbarycznych i stosowanych mniejszych ciśnień jest niezwykle rzadkie występowanie powikłań związanych z zabiegiem, jak i wyraźnie mniej nieprzyjemnych doznań towarzyszących sprężaniu bądź rozprężaniu. 

Ciśnienie 1,5 ATA, które zapewnia nasza komora, jest całkowicie wystarczające do zabiegu i leczenia ogromnej większości chorób, mających wskazania do terapii w komorze hiperbarycznej. 

Sama komora zbudowana jest tak, by ograniczyć poczucie klaustrofobii dla przebywających w środku pacjentów: posiada duże przezroczyste drzwi, zmniejszające poczucie izolacji i pozwalające na odprężające obejrzenie programu telewizyjnego podczas sesji zabiegowej.