Komora hiperbaryczna

Nasza twarda komora hiperbaryczna to urządzenie sterowane automatycznie, zbudowane z komponentów japońskich, innowacyjnych i certyfikowanych na europejskim rynku, obecnie jedna z najnowocześniejszych na świecie.

Posiada wiele zalet pozwalających na ograniczenie poczucia klaustrofobii, pozostawanie w stałym kontakcie optycznym i dzwiękowym z pacjentem oraz jego monitoring. Wnętrze komory zbudowane jest z materiałów antybakteryjnych.

Więcej

Przygotowanie do zabiegu

Przebieg sesji zabiegowej i nasze wewnętrzne standardy zostały tak zdefiniowane, aby zapewnienić Państwu jak największy komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Indywidualny serwis i staranna opieka dla każdego naszego klienta stanowią nasz nadrzędny cel.

Z tych powodów niezbędne są pewne zalecenia i ograniczenia, których nasi Pacjenci muszą przestrzegać, by sesja odbyła się w warunkach zgodnych z wymogami bezpieczeństwa a zarazem pozwalała na relaks i odprężenie.

Więcej

Przebieg terapii w komorze hiperbarycznej

W komorze znajduje się powietrze w swoim normalnym składzie (21% tlen, 78% azot i 1% pozostałe gazy). Tlen z koncentratora jest dostarczany pacjentowi w komorze przez maskę, dodatkowo specjalne sensory monitorują nieustannie wszystkie parametry tlenu w komorze. Pacjent jest przez czas trwania zabiegu pod obserwacją wykfalifikowanego personelu. System audio pozwala na bezpośrednią komunikację. Duże, przezroczyste drzwi komory zmniejszają uczucie klaustrofobii, co pozwala na relaks podczas oglądania wybranego programu telewizyjnego.

Więcej

Najczęstsze PYTANIA i ODPOWIEDZI

Jak długo trwa zabieg terapeutyczny w komorze hiperbarycznej?

Pojedynczy zabieg trwa 45 minut, do tego dochodzi czas sprężania i rozprężania, każdy po około 10 minut. W takim rachunku całkowity czas spędzony w komorze wynosi 65 minut. Możliwe jest również łączenie maksymalnie 2 zabiegów w jednej sesji terapeutycznej (wybierane często przez pacjentów ze względu na maksymalizację efektu leczniczego w trakcie jednej sesji, jak i oszczędność czasu na dojazdy). Zabieg podwójny trwa 90 minut (2x45 min.), plus czas sprężania i rozprężania.

Więcej