Przewlełe stany zapalne, reumatyzm, zaburzenia układu odpornościowego

Zaburzenia immunologiczne są przyczyną powstawania wielu schorzeń np. łuszczycy czy reumatoidalnego zapalenia stawów. Klasyczna terapia reumatyczna opiera się na podawaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, które zmniejszają ból i zwiększają mobilność stawów. Zabiegi hiperbarii pomagają uzyskać lepsze efekty bez podawania farmaceutyków, ponieważ leczą i likwidują przyczynę choroby, nie ograniczając się do minimalizowania jej skutków i uśmierzania bólu.

Tlenoterapia dotlenia organizm i poprawia ukrwienie tkanek, dostarcza stawom substancji odżywczych, wspiera produkcje kolagenu i fibroblastów, co uelastycznia stawy i zwiększa ich mobilność, redukuje sztywność, zmniejsza zmiany zwyrodnieniowe. Dodatkowo pozwala na zmniejszenie stanów zapalnych w obrębie stawów i zmniejsza obrzęki. Wszystko to pozwala na zahamowanie rozwoju choroby i rozpoczęcie procesu leczenia.

Przewlekłe stany zapalne powstają w organizmie jako reakcja na uszkodzenia i zmiany, które nie zostają przez jego układ immunologiczny od razu rozpoznane i wyleczone. W konsekwencji doprowadza to do nieustającego, tlącego się stanu zapalnego. Często jest on niezauważony lub długo ignorowany, moze się objawiać w nieoczywisty sposób i tak utrudniać odpowiednią diagnozę. W ten sposób przewlekły stan zapalny doprowadza do niekorzystnych skutków ubocznych, i jest przyczyną powstawania poważnych schorzeń.

Przykład pacjenta – pani M. i ostry stan zapalny -> więcej

Przykład pacjenta – pani Ewa a bóle stawów kolanowych i operacje wymiany endoprotezy -> więcej

Przykład pacjenta – pani Elżbieta i bóle kolan -> więcej

Terapia hiperbaryczna a naturalne wzmocnienie układu immunologicznego -> więcej

Zdrowy kręgosłup – życie bez bólu dzięki tlenoterapii -> więcej