LECZENIE PRZEWLEKŁYCH STANÓW ZAPALNYCH RÓŻNEGO POCHODZENIA

Ostry stan zapalny jest prawidłową reakcją naszego organizmu w chwili, gdy dochodzi w nim do uszkodzenia jakiejkolwiek tkanki. Pełni funkcję ochronną, nie dopuszczając do zakażenia, uruchamia procesy naprawcze uszkodzonych tkanek lub tworzy nowe. Natomiast bardzo często nie zostaje do końca przez nasz system immunologiczny wyciszony, prowadząc do nieustającego, tlącego się gdzieś w organizmie stanu zapalnego.  W konsekwencji  przewlekły stan zapalny doprowadza do niekorzystnych skutków ubocznych, i jest przyczyną powstawania poważnych, przewlekłych stanów chorobowych. Niezauważalny lub ignorowany przez wiele miesięcy, a czasem nawet lat sprawia, że jego przyczynę trudno zlokalizować, przez co staje się jeszcze bardziej niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia. Może objawiać się w nieoczywisty i niepowiązany dla nas na pierwszy rzut oka sposób, co jedynie utrudnia leczenie.

Co wspólnego z tym mają choroby cywilizacyjne?
Na przestrzeni ostatniej dekady badania naukowe dostarczają wiele niepodważalnych dowodów aby sądzić, że przewlekły stan zapalny przyczynia się do rozwoju chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych (np. choroba Alzheimera), chorób wieńcowych i miażdżycy, chorób zapalnych jelit, refluksu i owrzodzeń żołądka, zapaleń kostnych i stawowych (także reumatoidalnego zapalenia stawów), sprzyja otyłości i towarzyszy udarom mózgu.  Jak zatem wyleczyć stan zapalny?

Najbardziej skuteczną metodą okazuje się tlenoterapia hiperbaryczna!

Stosowane w trakcie zabiegu ciśnienie 1,5 ATA sprawia, że czysty tlen łączy się nie tylko z hemoglobiną, ale i rozpuszcza się w osoczu. Tlen pozbawiony fizjologicznych barier bez trudu przenika do wszystkich płynów fizjologicznych oraz komórek ciała, również tych źle ukrwionych, dzięki czemu powstaje doskonałe środowisko do redukcji stanu zapalnego. Udowodniono, iż po zastosowaniu tlenoterapii hiperbarycznej zmniejsza się stężenie białka C-reaktywnego oraz stężenie cytokin.

Parę dni temu mieliśmy ponowną okazję, by potwierdzić laboratoryjnie efektywność tlenoterapii hiperbarycznej w przypadku leczenia stanów zapalnych, i dzięki uprzejmości naszej pacjentki otrzymaliśmy wyniki badań OB krwi. Jest on markerem stanu zapalnego, i jego podwyższone względem normy wyniki przed terapią świadczyły o silnym stanie zapalnym toczącym się w organizmie; w opisanym przypadku – przez wiele lat.  Poniżej prezentujemy sprawozdanie laboratoryjne otrzymane po jedynie  10. zabiegach w komorze hiperbarycznej, natomiast w związku z bardzo dobrymi efektami terapii – jest ona nadal kontynuowana przez naszą pacjentkę.