KOMORA HIPERBARYCZNA PO UDARACH CZYLI REGENERACJA KOMÓREK NERWOWYCH

KOMORA HIPERBARYCZNA PO UDARACH: takie miłe wiadomości napływają do nas z samego rana ??
Panu R. DZIĘKUJEMY za ciepłe słowa i za zaufanie, którym nas Pan obdarzył wybierając właśnie nasz gabinet! Ogromnie cieszymy się z efektów terapii i życzymy dalszych sukcesów ❤️
___________________________________

Udar mózgu nie jest już wyrokiem, a badania potwierdzają, że terapia tlenem o podwyższonym ciśnieniu daje dobre efekty. Najnowsze rekomendacje w odniesieniu do udarów jasno precyzują wskazania do hiperbarii. Jest wśród nich nieostra faza po udarze. Terapia w komorze po świeżo przebytym udarze jest niewskazana – są bowiem problemy z uregulowaniem ciśnienia pacjentowi, dlatego nie wolno dokładać czynnika, który mógłby to zaburzać. Do leczenia w komorze wskazaniem jest też encefalopatia czy uszkodzenie spowodowane niedotlenieniem mózgu, na przykład po operacjach kardiochirurgicznych i innych, gdzie doszło do niedotlenienia.

Pacjenci trafiają do naszego gabinetu, mimo że najczęściej po opuszczeniu kliniki neurologii nie są informowani o takiej możliwości terapii. Nie jest ona również refundowana przez NFZ. Mimo tego, pozytywne efekty uzyskiwane przez tą formę rehabilitacji są coraz szerzej znane w środowisko rehabilitacyjnym, i wśród samych chorych. Europejskie Towarzystwo Hiperbarii Tlenowej rekomenduje hiperbarię w terapii poudarowej.

Izraelskie badania dowodzą na przykład, że nawet po wielu latach od tego przykrego incydentu zdrowotnego, jakim jest udar, można uzyskać dobre efekty.

Wszystkich tych, którzy chcą spróbować terapii w komorze hiperbarycznej, zapraszamy do kontaktu. Nasi fizjoterapeuci z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania ?