Czy wiedzą już Państwo, na co pomaga hiperbaria tlenowa???

Niestety nie na wszystko, ale bardzo wiele schorzeń leczy i wspomaga rehabilitację w powrocie do zdrowia. A przy tym praktycznie nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych!

Bardzo często nasi Pacjenci relacjonują nam, że pomaga na mnóstwo towarzyszących chorób, o których myśleli, że nie da się z tym nic zrobić albo po prostu są one typową dolegliwością starszego wieku jak: reumatyzm, bezsenność, bóle kręgosłupa, nóg, szumy uszne itp.

Wielu naszych Pacjentów to małe dzieci z rożnymi zaburzeniami neurologicznymi i spektrum autyzmu, które zabieg odbywają w towarzystwie rodzica. To się naprawdę udaje! Maluszki bardzo szybko przyzwyczajają się do szumu w trakcie zabiegu, i cieszą na oglądanie bajek. My natomiast mamy niesamowitą satysfakcję słyszeć opowieści rodziców, jak dużą poprawę i skok rozwojowy zaobserwowali u swoich pociech jeszcze w czasie trwania sesji w komorze.

Co również bardzo istotne: hiperbaryczna terapia tlenowa to naturalny i nieinwazyjny zabieg, wykorzystujący właściwość tlenu do rozpuszczania się we krwi w warunkach zwiększonego ciśnienia (jak u nurków) i przez to dostarczanego do najdalszych miejsc organizmu. Zarazem zaawansowana technologicznie metoda leczenia wielu urazów i chorób, takich jak:

– trudno gojące się rany i rany pooperacyjne,
– zespół stopy cukrzycowej, polineuropatia cukrzycowa,
– nagła głuchota idiopatyczna, szumy uszne i piski,
– choroby neurodegeneracyjne (choroba Alzheimera, demencja starcza, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, rehabilitacja po udarach, itp.),
– dziecięce zaburzenia neurologiczne (autyzm, ADHD, opóźnienie rozwoju, afazja psychomotoryczna, mózgowe porażenie dziecięce, itp.),
– ubytki kostne, zarówno związane ze złamaniami, jak i osteoporozą, zapaleniem szpiku i kości oraz martwicą,
– choroby niedokrwienne, choroby układu krążenia, miażdżyca,
– stany zapalne,
– choroby autoimmunologiczne,
– borelioza,
– choroby skóry,
– migrenowe bóle głowy,
– depresja i bezsenność,
– i wiele, wiele innych!